• Adult:£28
 • Children (7-12):£14
 • Infants (0-6):£0

Note: For Availability, Check The Calendar

Tour Days: Tuesday, Thursday

Tour Start Time: 04:30

Tour Ending Time: 18:30

 • Please note that all of our tours and activities include free pickup and drop off services for all participants. As such, collecting all participants might sometimes take longer than expected causing delays regarding the start and end of our tours. We kindly request all participants be ready for pickup and drop off by the shuttle service in the time frame specified here. Thank you for your cooperation.

1. Stop: Salda Lake

2. Stop: Travertines of Pamukkale

3. Stop: Hierapolis Ancient City

4. Stop: Cleopatra Pool

Hotel Transfer Service (from/to your hotel in Marmaris)

English Speaking Guide

Full Insurance

Breakfast and Lunch

Lake Salda Free Time

Free Time in Pamukkale

Drinks

Entrance fees

Other Personal Expenses

 • This tour is not suitable for the guests who have walking difficulties.
 • We recommend you to have some snacks with you, since it is a long-day tour.
 • We kindly request you to be ready in front of the hotel 10 minutes before the pick-up time.
 • You cannot smoke during our tours, yet, all tours have breaks frequently.
 • Tour programs and prices might change without notifying. Any increase at museum entrance fees also will be added to the prices.

Marmaris Beyaz Tur (Salda Gölü & Pamukkale)

Marmaris Beyaz Tur, daha açıklayıcı haliyle, Marmaris Salda Gölü & Pamukkale Turu, saflık ve durulukla ilişkilendirilen beyaz rengin nasıl bütün cömertliğiyle muhteşem doğal güzelliklere ve köklü bir tarihe ev sahipliği yaptığını gözlemleyebileceğiniz muhteşem bir Marmaris günlük tur seçeneğidir. Öyle ki, bu tur boyunca Türkiye’nin Maldivler’i olarak bilinen Salda Gölü’nün masmavi suları, beyaz kumları; UNESCO Dünya Mirasları listesine adını kazımış olan Pamukkale’nin büyüleyici travertenleri, sıcacık termal suları ve meşhur Hierapolis’i bir araya gelecek ve Marmaris tatilinizin bir günü içerisinde size bambaşka maceralar yaşatacaklar.

Kısacası yaz tatili dendiğinde akla gelen yüzmek, güneşlenmek ve otel odasına çekilmek gibi basmakalıp eylemlerden sıkılmışsanız ve çok daha fazlasını arıyorsanız, bırakın sizi Marmaris’ten alıp hem Salda Gölü’ne hem de Pamukkale’ye götürelim. Siz de son derece konforlu bir yolculuk eşliğinde doğanın nimetlerinden ve antik dünyaların sarsıcılığından bol bol faydalanın!

Eğer Marmaris Beyaz Tur ilginizi çektiyse, lütfen okumaya devam edin ve tur içeriği hakkındaki her şeyi öğrenin. Eminiz ki yazının sonuna geldiğinizde çoktan ikna olmuş olacaksınız!

Marmaris Beyaz Tur (Salda Gölü & Pamukkale) için Hazırlık Aşaması

Marmaris Beyaz Tur boyunca neler yapacağımızı ayrıntılarıyla anlatmadan önce bu bölümde Marmaris Beyaz Tur rezervasyonu yaptırmadan önce bilmeniz gereken bazı bilgileri ve gezi çantanızı eksiksiz bir şekilde hazırlama ipuçlarını paylaşacağız. Bu nedenle bu kısmı dikkatle okumak faydalı olabilir.

 • Öncelikle Marmaris Beyaz Tur bol bol gezip görme temasına sahip bir turdur, bu nedenle de olabildiğince yürüyüş içerecektir. Dolayısıyla Marmaris Beyaz Tur, yürüme güçlüğü çeken misafirlerimiz için uygun değildir.
 • İkincisi, güneşin zararlı etkilerinden korunabilmek adına şapka, güneş gözlüğü ve güneş kremi; Salda Gölü’nün ve Pamukkale’deki termal suların tadını çıkarabilmek adına mayo ve havlunuzu yanınıza almayı unutmayın!
 • Ve son olarak, sizi otelinizden almadan önce rahat ayakkabılar ve kıyafetler giydiğinizden emin olun; böylece Marmaris Beyaz Tur boyunca herhangi bir rahatsızlık yaşamamış olacaksınız.

Marmaris Beyaz Tur (Salda Gölü & Pamukkale) Güzergahı

Marmaris Beyaz Tur hem zihninizi hem de ruhunuzu ferahlatacak harika bir rotayla sizi bekliyor. Bu nedenle de hiç vakit kaybetmeden turumuzu adım adım incelemeye başlıyoruz!

Başlangıç

Marmaris Beyaz Tur maceramızı başlatmak adına sabah saatlerinde (tam saati bildireceğiz) tam donanımlı, konforlu ve modern tur otobüsümüzle sizi Marmaris’teki otelinizden alacağız. Bütün konuklarımızı topladıktan sonra da profesyonel ve lisanslı rehberimizin verdiği ilginç bilgiler eşliğinde ilk molamızı vermek üzere yolumuza devam edeceğiz.

Kahvaltı

Salda Gölü’ne varmadan önce Kale isimli bir bölgede mola vereceğiz ve bu molayı lokal bir restoranda, nefis bir kahvaltı eşliğinde geçiriyor olacağız. Karnımızı doyurup uykumuzdan açıldıktan sonra ilk durağımıza ilerleyeceğiz.

Salda Gölü’nde Serbest Zaman

Burdur’un en önemli yerlerinden biri olan Salda Gölü, bütün etkileyiciliğiyle karşımızda dikilecek ve Marmaris Beyaz Tur programımızın güzelliği konusunda büyük bir ipucu verecek; böylece biz de onu keşfetmeye hazır olacağız!

Masmavi suların bembeyaz bir plajla çevrelendiği Salda Gölü, tabloları andıran saflığı ve güzelliği ile sizi oldukça etkileyecek. Tabii ki bu esnada yalnızca seyretmekle yetinmeyip onunla bir bütün olabilirsiniz. Bunu yapabilmek için gölün rahatlatıcı sularına girebilir ve bedeninizin nasıl ferahladığını hissedebilirsiniz. Bunlara ek olarak önerimiz bol bol fotoğraf çekmeniz olacaktır; zira böyle bir manzarayı her zaman bulamazsınız!

Salda Gölü’ndeki serbest zaman sona erdiğinde tekrar bir araya geleceğiz.

Öğle Yemeği

Pamukkale’yi baştan ayağa keşfetmek için gerekli enerjiyi almak ve karınlarımızı doyurmak için bir restorana gidip leziz bir öğle yemeği molası vereceğiz. Ardından tekrar yollara düşüp maceramıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Pamukkale’de Serbest Zaman

Marmaris Beyaz Tur bembeyaz dağı, üzerindeki travertenleri ve tepesinde bir taç gibi oturan Hierapolis’i ile meşhur olan Pamukkale ziyareti ile devam edecek. Yol boyunca önemini öğreneceğiniz bu turistik noktanın hem doğal güzellikleri hem de kültürel ve tarihi birikiminden faydalanabileceksiniz. Serbest zaman boyunca değerlendirebileceğiniz pek çok seçeneğiniz var:

 • Pamukkale Travertenleri: Marmaris Beyaz Tur ile Pamukkale’ye gelmişken travertenleri izlemeden ve fotoğraflarını çekmeden dönmek olmaz! Bu nedenle yalın ayak vaziyette Pamukkale Dağı’na tırmanmanın, travertenlerin sıcacık termal sularının, havuzcukların dibindeki şifalı beyaz çamurların ve göz alıcı görüntü eşliğinde yürüyüşünüzü tamamlamanızın keyfini çıkarın!
 • Hierapolis Antik Kenti: Pamukkale travertenleri ile süslenmiş beyaz yolunuzu tamamlayıp zirveye ulaştığınızda Hierapolis Antik Kenti tarihi görkemi ve kalıntılarıyla sizi bekliyor olacak. Kutsal Şehir olarak da bilinen bu tarihi sit alanında oldukça iyi bir şekilde korunarak günümüze taşınmış geçitler, surlar, sütunlar, mermerler, mezarlar, sunaklar, tiyatrolar, kütüphaneler ve daha fazlası, onları ziyaret ederken kültürel birikiminizi oldukça besleyecektir. Bu nedenle Marmaris Beyaz Tur Pamukkale durağındaki serbest zamanını boyunca buraya da mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.
 • Cleopatra Havuzu: Yine Pamukkale Dağı’nın zirvesinde ziyaret edebileceğiniz, ziyaret etmekle kalmayıp yüzebileceğiniz bir yer var: Cleopatra Havuzu. Meşhur Mısır kraliçesi Cleopatra’nın güzelliğine güzellik katmak için buraya geldiği söylentileri ile ismine kavuşmuş havuz içindeki antik şehir kalıntılarını seyrederek ve şifalı termal suların sizi sarmasına izin vererek zamanınızı geçirebilirsiniz. Bunu yapabilmek için Marmaris Beyaz Tur ücretine dahil olmayan bir giriş parası ödemeniz gerekecektir.

Son

Marmaris Beyaz Tur kapsamındaki son durağımız olan Pamukkale’deki serbest zamanımız sona erdiğinde bir araya gelip otobüse binecek, Pamukkale’den ayrılacağız. Yaklaşık üç saatlik yolculuğumuzun ardından (kısa ihtiyaç molaları olacaktır) ise Marmaris’e varıp sizi otelinize bırakacağız. Böylece düzenlediğimiz Marmaris Beyaz Tur başarıyla sona erecek.

Marmaris Beyaz Tur içeriğimizi beğendiyseniz tıpkı düzenlediğimiz diğer günlük Marmaris turlar gibi bu turu da online olarak rezerve edebilirsiniz. Ayrıca diğer detaylar ve tüm sorularınız için çekinmeden bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Marmaris White Tour (Salda Lake & Pamukkale) REVIEWS

5 based on 1 review

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating